DRODZY RODZICE

Z dniem 1 września Twoja pociecha pójdzie do przedszkole. Dla jednych dzieci będzie to pierwsze rozstanie z rodzicem i zostanie pod opieką osób trzecich. Dla innych dzieci kolejny już raz, ale może z inną panią. W tym dniu pamiętajcie, że Wasze zachowanie jest bardzo ważne. Cieszcie się razem z dzieckiem z pójścia do przedszkola, bo Wasze zdenerwowanie dziecko bardzo szybo zauważy.

KILKA RAD JAK ZLAGODZIĆ ROZSTANIE:

• Pozwól zabrać swojemu dziecku z domu ulubioną przytulankę, maskotkę lub zabawkę.
    • Pomóż dziecku rozebrać się, zwróć mu uwagę na jego ubranie i na to, gdzie je zostawisz ( każde dziecko ma przypisany znaczek).
    • Pożegnanie powinno być krótkie: uśmiech-buziak i pa-pa.
    • Jeżeli bardzo chcesz, to do sali wejdź tylko na chwileczkę - oszczędzisz żalu     i smutku innym dzieciom.
    • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu - gdy raz ulegniesz, będzie coraz trudniej. Twój Maluszek łzami wymusi kolejny powrót do domu.
    • Jeżeli rozstanie z mamą jest bardzo bolesne, z dzieckiem powinien do przedszkola przez pierwsze dni przychodzić z tatą.

Jak wiadomo dzieci szybko aklimatyzują się, zajmują zabawą i poznają innych ludzi, więc wszystko będzie dobrze.

CO DZIECKO POWINNO PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ DO PRZEDSZKOLA  W PIERWSZYM DNIU?

• Dobry humorUśmiech
    • Przytulankę, która pomoże rozstać się z mamą.
    • Kapcie podpisane imieniem i nazwiskiem ( najlepiej na rzep lub gumkę).
    • Strój gimnastyczny podpisany imieniem i nazwiskiem                     (w podpisanym worku).
    • Ubranie na zmianę w razie nagłego „wypadku” czy pobrudzenia się podczas posiłku, które prosimy zostawić w szatni. Najlepiej w podpisanym worku.
    • Trzylatki piżamkę.

W tym dniu wszystkie dzieci ( nawet te, które będą chodzić do przedszkola w ramach obowiązkowych, darmowych zajęć w godzinach 7.30-12.30) będą miały zapewnione wyżywienie!

Inne informacje uzyskacie Państwo u wychowawcy 1 września.

DO ZOBACZENIA Mrugnięcie