LIST DO RODZICÓW

Mamusiu, Tatusiu!

Właśnie zostałem przedszkolakiem.

Co to oznacza? Kochani Rodzice, już Wam wyjaśniam!

- potrzebuję wygodnych ubranek: takich, w których będzie mi wygodnie w zabawach oraz które sam ściągnę i ubiorę po spaniu lub toalecie

- poproszę też o zestawy zapasowych ubranek (i bielizny), czekających w szafeczce.

Wiecie - czasem pędzel z farbą nie trafi w kartkę, a zupa udekoruje bluzkę, czasem zgubię drogę do toalety lub zapomnę o niej świetnie się bawiąc

- lubię podpisane ubranka i buciki - gdy zapomnę co do mnie należy, pani pomoże mi odnaleźć moje zguby

- przydadzą mi się wygodne kapcie: ze sztywną podeszwą, w dobrym rozmiarze,

wygodne i chroniące przed wywrotką - wiecie, czasem lubię pobiegać z kolegami, a w zbyt luźnych kapciach łatwo o wywrotkę!

- przydadzą mi się chusteczki - mokre i suche, w końcu jestem  eleganckim przedszkolakiem i muszę dbać o swój nosek!

- miło być punktualnym: jestem jeszcze malutki  i nie lubię się spieszyć. Wyjdźmy z domu  wcześniej, tak, żebyśmy się nie spóźnili.

Tyle zabaw czeka na mnie w przedszkolu!

- nie martwcie się: jestem niewątpliwie niesamowiecie dzielnym brzdącem, ale może przytrafić się tak, że kilka łez  popłynie mi z oczu przy pożegnaniu.

Bez obaw, to normalne! W końcu jestem jeszcze malutki Śmiech