STOWARZYSZENIE

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ

ZESPOŁU SZKÓŁ  IMIENIA JANA PAWŁA II W PIETRZYKOWICACH

Organizacja Pożytku Publicznego  KRS 0000545342

„ Z Janem Pawłem II czyńmy dobro”

Z inicjatywy społecznej zostało, przy Zespole Szkół w Pietrzykowicach, zawiązane Stowarzyszenie, którego głównymi celami jest:

1.     Działalność charytatywna na rzecz uczniów i absolwentów szkoły oraz ich rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej w zakresie wyrównywanie ich szans edukacyjnych i życiowych.

2.     Upowszechnianie wiedzy dotyczącej życia i nauki Jana Pawła II.

3.     Wspomaganie rozwoju i integrowanie społeczności lokalnej   w Pietrzykowicach.

4.     Udzielanie pomocy szkole w zakresie poprawy warunków edukacji  i wychowania uczniów.

(szczegółowe cele zawiera Statut).

W dniu 24.02.2015 roku Stowarzyszenie zostało zarejestrowane  w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000545342 uzyskując status prawny organizacji  „non profit”.

Stowarzyszenie  w pełnym zakresie swoją działalność i uzyskane środki finansowe ukierunkowuje na realizację w/w zadań statutowych.

Zarząd i członkowie stowarzyszenia za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia, ani żadnych świadczeń materialnych, jest to działalność  całkowicie społeczna.

Informując o powyższym zapraszamy  wszystkich sympatyków i absolwentów  szkoły do włączenia się w działalność Stowarzyszenie w zakresie swoich zainteresowań i możliwości.

Uprzejmie prosimy o ewentualne wsparcie materialne działalności w formie finansowej lub rzeczowej.

Kontakt osobisty w sekretariacie szkoły lub telefoniczny nr:  33 8632283

Zarząd Stowarzyszenia

marzec 2015  rok

……………………………………………………………………………………