Warsztaty dla rodziców

Jesteś tu: » Home » LOWE » Warsztaty dla rodziców

W ramach projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji LOWE na rzecz aktywizacji edukacji osób dorosłych” organizowane są w każdą trzecią środę miesiąca warsztaty rozwojowe dla rodziców, opiekunów i wychowawców.

W kolejną środę przyjrzymy się naszemu sposobowi motywowania dzieci i młodzieży do nauki i rozwijania swoich pasji. Porozmawiamy o towarzyszącym temu uczuciach, o sytuacji jaka pojawia się kiedy coś nie idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Poszukamy odpowiedzi na pytanie co robić, kiedy jest trudno, kiedy traci się chęć do nauki i rozwoju. Przyglądniemy się też sukcesowi: czy jest z nim związany wysiłek, ciężka praca i zaangażowanie. Na podstawie wiedzy zawartej w książce Carol S. Dweck. „Nowa psychologia sukcesu” podpowiem co robić, by osiągnąć sukces i pomóc go osiągnąć naszym dzieciom i młodzieży.

15.11.2017

Jak wspierać i motywować dziecko do nauki i rozwoju

20.12.2017

Empatyczna komunikacja w rodzinie